HAVUZUN DİBİNE NASIL DALABİLİRİM ? 2

Yazıyı okumadan önce mutlaka havuzun dibine nasıl dalabilirim 1 i okumanızı tavsiye ederim. Çalışmalarımız birbirleriyle bağlantılıdır.

HAVUZUN SU ALTINDA YÜZME ÇALIŞMASI

1)Akciğerlerinizi oksijenle doldurmak için birkaç, yavaş derin nefes alın.

Hiperventilasyondan kaçınmayı unutmayın – hızlı veya sığ nefesler almayın. Bu davranış tehlikelidir çünkü vücudunuz oksijeni daha hızlı kaybeder ve hipoksik karartmaya ve hatta ölüme maruz kalabilirsiniz.

2)Başınızı ve vücudunuzu aerodinamik bir pozisyona batırın

Su yüzeyinin altında olduğunuzda, havuz tabanına paralel bir yatay pozisyon alın. Başınızı ve gözlerinizi havuzun dibine bakacak şekilde tutun ve kollarınızı başınızın üzerine getirin, kulaklarınızın yanında olacak şekilde sıkın.

Ayaklarınızı duvardan kuvvetlice itmek için kullanın.

Gövde ve kollarınızı aerodinamik bir pozisyonda tutun, dizlerinizi bükün ve her iki ayağınızı da duvara dikin. Sizi ileri doğru itmek ve vücudunuza ivme kazandırmak için her iki ayağınızdan duvarı kuvvetlice itin.

3)Su üzerinde itmek için dolphin ayak kullanın

Bu vuruş su altında yüzmek için en doğru teknik olarak kabul edilir. Bacaklarınızı ve ayaklarınızı bir arada tutun ve dizlerinizi hafifçe bükün. Vücudun önünde hafifçe bitirerek her iki bacağını aynı anda öne doğru vurmaya başlayın.

Dolphin ayak bacaklarınızı kamçı gibi hareket ettirmekten gelir. Vuruştan kuvvet elde elde etmek için bacaklarınızı tamamen uzatmaya odaklanın.

4)Yüzerken ellerinizi ve kollarınızı önünüzde tutun

Bu konum, mümkün olan en kısa sürede suyu kesmek için en verimli olanıdır ve önünüzdeki engellere karşı sizi uyaracaktır.

Elleriniz havuz duvarıyla karşılaştığında, sizi yüzeye çıkarmak için ellerinizi kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir