Serbest tekniğini geliştirmek için yüzme drilleri 1

Yüzme sporuna dair her şey

Serbest tekniğini geliştirmek için yüzme drilleri 1

Bir sporcunun yüzme hızı tekniği ile doğru orantılıdır. Tekniği ne kadar iyi olursa, o sporcu bir o kadar az yorulur ve suda daha iyi süzülür. Böylece sporcu daha hızlı bir şekilde yüzmeye başlar.

Basit gibi görünen bu teknik drilleri profesyonel yüzücülerden yeni başlayan yüzücülere kadar herkesin uyguladığı drillerdir.

Bu drilleri sizler için bir arada toplamaya çalıştık.

1)El parmak uçlarınızı sürükleyin ;

Her kol atışında iyileşirken parmak ucu sürükleme drill i kol pozisyonunuza odaklanır. Her çekme işleminden sonra parmak uçlarınızı suyun üstünde sürüklemek sizi kol hareketinizi kontrol etmeye zorlar. Ayrıca, her vuruştan sonra enerji israfını veya kollarınızı gelişigüzel hareket ettirmenizi önler.

Bu drilli yapmak için, her zamanki gibi serbest stil yüzerek başlayın, sonra suyun altına çekip kolunuzu geri getirmeye başladıktan sonra, elinizi kontur pozisyonunun başlangıcına geri döndürürken parmaklarınızı suyun üstünde sürükleyin. . Dirseklerinizi suya daha paralel tuttuğunuzdan emin olun. Bu drill, iyileşme sırasında kol pozisyonunuza farkındalık getirmeye yardımcı olur.

2) iki veya üç serbest kol 6 ayak vurma

Bu çalışmamızda vücut dengesi kol rotasyonu sırasında dengeyi sağlar. Bu drill de iki önemli amacı vardır;

Birincisi kollar atılırken vücut rotasyon dengesini sağlamak ve kol değişimlerinde gövde ve ayak bağlantısını mümkün olduğunca yüzme açısını bozmamak.

İkincisi ve en önemlisi altı ayak vururken hem dengeyi hemde suya olan kaymayı sağlamak.

3)Kayma, rotasyon, kayma

Yüzücülerin en temel problemlerinden biri rotasyondur. Genelde rotasyon yapmak yerine vücudumuzda sadece kol atarak ilerlemeye çalışıyoruz.

Bu drill de her vuruşta kaymak ve daha fazla su çekmek için iyi bir rotasyona ihtiyacımız vardır.bu yüzden omuzlarınızı kaydırıp döndürün,sonra geri dönüp kolunuzu çekmeden önce tekrar döndürün.

4)Sualtı kol rotasyonu

Etkili yüzmenin en önemli unsuru suyun içinde nasıl kaymayı öğrenmektir. En yumuşak yolu bulma alıştırması için serbest kol yüzün, ancak kurtarma sırasında ellerinizi ve kollarınızı su altında tutun. Kalçanızı geçtikten sonra elinizi sudan kaldırmayın. Bunun yerine, kollarınızı ve dirseklerinizi birbirine yakın tutarak vücudunuzun yanına doğru kaydırın. Elinizi uzanma pozisyonuna getirin ve ardından başka bir vuruş başlatın.

5)Dirseğin yüksekte rotasyonu

Bu, bir egzersiz seti olarak da yapılabilecek daha zor bir tatbikattır. Bir şnorkel ile yapılması tercih edilir. Baş aşağı ve yüzücü çırpınan havuza çarptı. Kollar önde tutulur, ancak ön kollar su ile yaklaşık 45 derecelik bir açıya düşürülürken, dirsekler ileriye dönüktür. Üst kolu hareketsiz tutan el ve önkol, sert bir bilek ve akordeon çalıyormuşsunuz gibi kuvvetli bir kuvvetle doğrudan dışarıya ve doğrudan içeriye doğru itilir. Bu hareket özellikle skapulayı çevreleyen kaslara geçer; yüksek dirsek çekme hareketini başlatanlarla aynıdır.
 

Tags: , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir