YÜZMEYE YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN NEFES ÇALIŞMASI 2

1) Havuzdaki sığ suda nefes egzersizi yapın

Bu çalışmamızı öğrenmeniz için lütfen sayfamızdaki “YÜZMEYE YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN NEFES ÇALIŞMASI 1” yazısını okuyunuz.

Dizlerin üzerine ya da havuz kenarına ellerinizle tutunarak çömelmiş olarak, yüzünüzü sürekli köpüren bir nefes (dört ile 5 saniye tekrar başı)) için batırın, ardından minimum boşlukla nefes almak için kaldırın. Bu zahmetsiz ve meditatif olana kadar tekrarlayın. Sakinleştirici etkisi, nefes almaya ve diğer her şeye daha fazla hakimiyet duygusu ile yüzmeye devam etmenize yardımcı olacaktır. İsterseniz çalışma için havuz olmasına gerek yok küvet veya başınızı temelli suya sokabilecek kadar derin bir yer olması yeterlidir.

2)Suya girin ve yavaşça başımızı suya sokarak baloncuk çıkarmaya başlayın

Sığ ve kısa daldırma ile başlayın – sadece saç çizginize daldırın – ve sürekli sabi baloncuklara odaklanarak daha uzun, ve başınızı suyun daha derine doğru daldırmaya çalışın. Baloncuk ağzınızdaki suyu temizlemeye başlar. Bu kez burnunuzu yüzeyde tutmak konusunda endişelenmeyin, ancak su başınızdan yüzünüze doğru akarken bile rahat olmaya odaklanın. Sonra duraklamadan tekrar edin.

3)Havuz kenarında tutunarak 25 metre boyunca suya nefes alıp verin

Suya girdikten sonra üzerinizdeki tedirginliği atmak için önce kenarlardan tutunarak 25 metre ilerleyin (yani bir tur 25 metre havuz için)

Ardından 25 metre boyunca suya nefes alıp vererek yani baloncuk çıkararak havuz kenarında tekrar yapmaya başlayın .

Bu 25 sette hava ihtiyacınızı tamamen inme hızınızı ve ritminizi dikkat edin. Eğer yardımcı oluyorsa, kasede yaptığınız gibi nefeslerinizi ve nefeslerinizi binlerce tutun. Dinlenme aralığınız için birkaç derin, yavaş temizleyici nefes alın. Bunları bir sonrakine başlamadan önce sadece üç temiz nefese ihtiyacınız olduğu kadar rahatlıkla tekrarlaya bildiğinizde, 50 metreye kadar tekrarlamaya başlayabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. YÜZMEYLE KALIN 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir